Okullar Ne Zaman Açılacak ?

Okullar Ne Zaman Açılacak ?

umutduran

11 Eyl, 2020 05:06

umutduran

Bu gün kü benim kalemimden bölümünde, koronavirüs tehlikesi ile karşı karşıya geldiğimiz ve tehlikenin eskisine nazaran dahada arttığı bu günlerde gündem olan okulların açılacağı mevzusundan bahsedeceğim.

Ne kadar üzücü değil mi? Pandemi haline gelmiş bir virüs insanların ölümlerine sebep olurken, bütün dünyada ölen insanlara gözümüzü kapayıp sanki bu virüs hiç bulaşıcı değilmiş gibi okul hayatını yeniden başlatıyoruz. Hani şu çinlilere kızıp duruyorduk ya virüsün ilk zamanları insanları evlerine kapatıyorlar, hastaları tekme tokat hastaneye götürüyorlar, hasta insanların evlerinin kapılarını birbirine kaynatıp dışarı çıkmalarını engelliyorlar, bunlar insanlık suçu falan filan diye. İşte şimdi o adamlar virüsü 3-4 ayda yendi herşeyleri normale döndü, ama biz halen aptal gibi 7 ay olmuş virüsle uğraşıyoruz ve senaryo her geçen gün daha kötüye gidiyor.

Neden? çünkü bu ülkede iki gün çalışmasan ailene bakacak parayı bulamıyorsun. Neden ? çünkü o seve seve oy verdiğiniz devlet s.ke s.ke çalışacaksınız sizin canınızın bizim için bir önemi yok diyor. İlk başlarda üzülerek takip ettiğimiz Fahrettin Koca'yı şimdi dur bakalım bu gün kaç kişi ölmüş diye merakla takip etmeye başladık. Aslında insanlık suçu işleyen çin değildi, adamlar biz zaten size bakabiliyoruz siz evlerinizde oturup şu virüsün temizlenmesini bekleyin diyorlardı. İnsanlık suçu işleyen aslında biziz. Çünkü sokağa çıkma yasağı olmadan bu virüsün geçmeyeceğini bile bile herkese bulaşsında ölen ölsün kalan sağlar bizimdir mantığı ile devlet yönetimine destekte bulunduğumuz için, bizde insanlık suçu.

Türkiye de okuyan milyonlarda öğrenci ağızlarında maske, yüzlerinde siperlik ve belkide birbirleri ile aralıklı oturarak ders işleyecekler. Fakat siz sanıyor musunuz ki içlerinden virüs taşıyıcısı biri olsun ve onun olduğu sınıfa ve hatta okula virüs bulaşmasın ? Tabi ki mümkün değil ama gözlerimizi kapatıyoru. Çünkü bizim geleceğimiz olacak olan çocuklarımızı bile korumaya yetecek gücümüz yok. Onları yarınlara hazırlamak yerine pandemi döneminde virüsün kucağına atıyoruz.

Hoş, bu ülkede yerden bulduğu maskeyi takan dayı var. İnsanlarda bunu gülerek izliyorlar “napıyor amk hohaha” filan diye. Güldüğümüz artık komik şeyler değil. Güldüğümüz şeyler, artık bu ülkenin olmayan yarınlarıdır.

Neyse yeterinde konuştuğumu ve içimi boşalttığımı düşünüyorum. Hep yazılım hep yazılım olmaz. Biraz da de şarj olmak lazım.

İyi bloglamalar.

Aşağıya mail adresini girerek web sitemdeki makalelere abone olabilirsin. İlgini çekecek bir makale yazdığım zaman seni haberdar edebilirim!

Yorum Yap

*HTML kodlarına izin verilmemektedir. Düz metin olarak yorum giriniz.