Halil Sezai Yaşlı Bir Adamı Dövdü!

Halil Sezai Yaşlı Bir Adamı Dövdü!

umutduran

16 Eyl, 2020 07:43

umutduran

Başlığa aldanarak girdiyseniz affola, bir haber sitesinde okudum ve bu konu ile ilgili biraz karalamak istedim. Çünkü teknolojinin bu kadar yayıldığı ve herkesin şaklabanlık yaparak ünlü olduğu bu dönemde hakedilen saygı ve hakedilen ünlülük üzerinde duracağım. 

Başlığı böyle atmamın sebebi ise ilk şarkılarından bu yana ünü yakıştıramadığım Halil Sezai isimli bir şaklabanın, yaşlı bir adamı dövmesidir. Halil Sezainin olayı hakkında çok yorum yapmayacağım. Benim sitemim internette, her gün, her saat ünlü ettiğimiz ve tonla para kazanmalarını sağladığımız bu insanların hakettikleri bu muydu bunu düşünmek istiyorum. Bu sadece ülkemizde değil bütün dünyada böyle fakat ülkemizde durum biraz daha değişik. Mesela bir aralar Kerimcan vardı. Tek vasfı homoseksüel olmak! olan bu adamı ünlü etme sebebimiz yaptığı şaklabanlıklardı. Sonra tonla para kazandı… Sonra sokakta görseniz suratına sıçmayacağınız bir kızımız makyaj yaparak tonla para kazanıp, o kazandığı paralar ile estetik yaptırıp, sonrada o tipsiz halini eskide bırakıp şimdi estetikli yüzüne makyaj yapıyor! Pardon yada yapmıyor, çünkü artık ihtiyacı yok, çünkü siz ona bütün hayatı boyunca harcasada bitiremeyeceği kadar bir servet yaptırdınız.

YAPTIRACAKSINIZ!

Evet, yaptıracaksınız. Benim bu ülkenin geleceğinden ve gençlerinden artık zerre kadar bir umudum kalmadı. Daha nicelerini ünlü ve zengin yaptıracaksınız. Fakat hakeden üne kavuşması gereken herkesi de beyin göçüne zorlayacaksınız. Ülkenin temelinde bir bomba, herkes üretmeden sadece sosyal mecralardan ünlü olup para kazanma derdinde. 

Sen üretmezsen, ben üretmezsem nasıl kalkınacak bu ülke? Pardon ülke demişim, ülke kimsenin umurunda değil ki, yükünü tutan avrupalara kaçıyor çünkü değil mi?

O çok sevdiğiniz kişilerin kaçı düzenli olarak Türkiye'de yaşıyor ? Bu düzen bitmeyecek ve böyle devam edecek. Bu düzen böyle devam ettikçe bizden ne yeni yazılımcılar çıkacak yazılmamışı yazabilen, neden mucitler çıkacak bulunmamışı bulabilen. Çünkü hiç birinin bizim için değeri yok. Hiç biri “e bana var dediler” cümlesi kadar ağızdan ağıza dolaşmayacak bu ülkede.

Sorsan herkes bizden bir Elon Musk neden çıkmıyor diye konuşur. Çıksa ne yapacaksın ki? Kaç gün gündemde tutacaksın? Ne kadar destek vereceksin. O da avrupaya kaçacak nihayetinde, kaçan binlercesi gibi…

Neyse dostlar konu çok derin, ben çok yaralıyım. Sonra kimseyle mahkemelik olmayalım!

İyi bloglamalar.

Aşağıya mail adresini girerek web sitemdeki makalelere abone olabilirsin. İlgini çekecek bir makale yazdığım zaman seni haberdar edebilirim!

Yorum Yap

*HTML kodlarına izin verilmemektedir. Düz metin olarak yorum giriniz.